javascript combine کامباین کردن جاوااسکریپت

combine کردن جاوا اسکریپت javascript

combine کردن جاوا اسکریپت javascript

همانطور که در نوشته مربوط به کامباین کردن سی اس اس گفته شد کامباین کردن کاربرد بسیاری را در سئو و بهینه سازی سایت دارد!

یکی از عوامل مهم در سئو و رتبه بندی وب سایت ها مربوط به سرعت وب سایت شماست! یکی از عوامل مهم در سرعت وب سایت مربوط به تعداد درخواست هایی است که وب سایت شما از سرور دارد! منظور من از تعداد درخواست به این صورت است که برای مثال هنگام بارگذاری وب سایت شما کلیه تصاویر به صورت تک به تک لود می شود یعنی برای بارگذاری هر یک از تصاویری که شما در فایل های اچ تی ام ال و یا سی اس اس خودتان استفاده کرده اید مرورگر کاربر یک درخواست به سرور می فرستد تا تصویر مورد نظر را تحویل دهد! برای تمامی فایل هایی که به صورت لینک در وب سایت خود اینپورت کرده اید همین داستان اتفاق می افتد یعنی برای فایل های سی اس اس و جاوااسکریپت و یا فونت هایی که در وب سایت استفاده کرده اید!

combine کردن جاوا اسکریپت

برای کامباین کردن جاوا اسکریپت کافی است یک فایل خالی با فرمت js ایجاد کنید و کل فایل هایی که در تمامس صفحات نیاز دارید را در آن کپی کردن و فقط در صفحات این فایل را ایمپورت کنید! همانطور که گفته شد بهترین کار برای کاهش درخواست ها کامباین کردن سی اس اس و جاوا اسکریپت است!

اگر شما از سی ام اس های متداول استفاده می کنید می توانید از طریق افزونه ها و ماژول های موجود این کار را انجام دهید

برای کامباین کردن فایل های جاوا اسکریپت در وردپرس از افزونه زیر استفاده کنید! البته کارایی این افزونه هم در کامباین یا یکی سازی فایل های سی اس اس است و هم برای فایل های جاوا اسکریپت!

combine css and js

فشرده سازی جاوا اسکریپت در وردپرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.