نوشتن سی اس ام

کدام فریم ورک پی اچ پی برای نوشتن سی ام اس بهتر است؟

کدام فریم ورک پی اچ پی برای نوشتن سی ام اس بهتر است؟

اگر می خواهید یک سی ام اس بنویسید مطمئنا این فکر در سر شما هست که کدام فریم ورک برای طراحی و نوشتن کدهای شما بهتر است!

 

قبل از هر چیزی باید این نکته را مدنظر داشته باشید که سی ام اس شما قرار است دارای چه موضوعیتی باشد، آیا می خواهید یک سی ام اس برای مدیریت محتوای ساده کدنویسی کنید یا اینکه می خواهید یک سی ام اس فروشگاهی و یا سی ام اس آموزشی طراحی کنید( البته این موضوعات در قالب کلمه سی ام اس نمی گنجد ولی در حالت کلی می خواهیم به این مسئله نگاه کنیم).

یک مسئله کلی دیگر هم قبل از استارت زدن کار باید به آن فکر کنید این است که آینده این کدها را چطور پیش بینی می کنید!؟ آیا این یک سی ام اس شخصی شرکتی است یا یک سی ام اس عمومی خواهد بود؟

بله! در حالت کلی یک سی ام اس که دارای برد عمومی است کاملا با یک سی ام اس شخصی شرکتی متفاوت خواهد بود و شما در سی ام اس عمومی باید نکاتی را مدنظر داشته باشید که در سی ام اس شخصی نیاز به این مسائل نیست!

فریم ورک های پی اچ پی دارای ساختار متفاوتی هستند که هر کدام به نوعی می توانند در این کار شما را یاری کنند ولی کدام فریم ورک پی اج پی برای نوشتن سی ام اس بهتر خواهد بود؟

اولین فریم ورکی که می توانم به شما پیشنهاد کنم فریم ورکی  هست که شما توانایی زیادی در آن دارید! بله! به جای یاد گرفتن یک فریم ورک جدید بهتر است تا از همان ابتدا با فریم ورک دلخواه خودتان کار کنید ولی اگر زمان شروع برای شما زیاد مهم نیست و می خواهید در این راه چیزهای جدیدی را تجربه کرده و با یک فریم ورک بهتر برای سی ام اس نویسی شروع کنید پیشنهادهای زیر را برای شما خواهم داشت.

فریم ورک سیمفونی :

فریم ورک سیمفونی

اگر اشتیاه نکنم نویسنده این فریم ورک فردی فرانسوی است! فریم ورک سیمفونی بسیار قدرتمند است! منظور من از قدرتمند یعنی اینکه کتابخانه های بسیاری دارد که شما می توانید از آنها برای سرعت بخشیدن به کار استفاده کنید و اینکه می توانید به راحتی مکانهای فایل های کانفیگ آن را عوض کنید تا کاربران شما برای کانفیگ دیتابیس و سایر موارد گیج نشوند همچنین دارای سیستم روتینگ بسیار قوی است که باعث ساخت آدرس های مورد پسند جستجوگر ها می شود! همچنین برای ارتباط با بانک اطلاعاتی از دکتراین استفاده می کند که یکی از معروفترین و محبوبترین ORM های پی اچ پی است.

فریم ورک سیمفونی قبلا امتحان خود را در سی ام اس نویسی پس داده است و سی ام اس های معروفی مثل جوملا و دروپال با این فریم ورک کار شده اند.

فریم ورک سیمفونی به قدری کتابخانه متنوع دارد که در بسیاری از فریم ورک های معروف پی اچ پی از آنها استفاده می شود فریم ورک هایی مانند zend یا لاراول را می توان نمونه های تاپ این فریم ورک ها نامید!

فریم ورک کد ایگنایتر :

آموزش کد ایگنایتر

تعجب کرده اید که چرا کدایگنایتر در این لیست قرار دارد؟ آیا سادگی استفاده از کدها نمی تواند یک مبحث خیلی مهم برای انتخاب یک فریم ورک برای نوشتن سی ام اس باشد؟

چرا کد ایگنایتر برای نوشتن سی ام اس خوب است؟

فریم ورک کد ایگنایتر علاوه بر سادگی در تمامی ارزیابی ها دارای نمودار متوسط به بالا است! منظور من از ارزیابی ها به تست سرعت و سایر تست ها برمی گردد!

وقتی شما دارید یک سی ام اس می نویسید باید حتما به این مسئله فکر کنید که کاربری که از آن استفاده خواهد کرد ممکن است سی ام اس شما را در یک هاست حداقلی قرار دهد و در آن هاست حداقلی که اتفاقا اشتراکی نیز هست پکیج های پی اچ پی به صورت کامل نصب نیست و فقط پکیج های عمومی نصب شده است در این مواقع است که کد ایگنایتر با حداقل خواسته ها مانند یک قهرمان به کمک شما خواهد آمد! فریم ورک های محبوبی مانند لاراول دارای درخواست های نصب زیادی هستند و تا شما آن پکیج ها را نصب نکنید به هیچ وجه سایت شما بالا نخواهد آمد به این صورت شما مجبور خواهید بود هزینه ی زیادی را بابت یک سرور خرج کنید البته شاید این هزینه برای شما در مرحله اول زیاد مهم نباشد ولی در صورتی که بخواهید چندین سایت با همین سی ام اس راه اندازی کنید تازه خواهید فهمید که واقعا کدایگنایتر نعمتی بوده است! آموزش پی اچ پی

این مطلب ادامه دارد…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.