پکیج های لاراول

پکیج های کاربردی لاراول

پکیج های کاربردی لاراول

خروجی  پی دی اف گرفتن از اطلاعات laravel-dompdf

پکیج پی دی اف برای لاراول

در صورتی که می خواهید از اطلاعات دیتابیس خود در لاراول خروجی پی دی اف بگیرید این پکیج کاربردی را از دست ندهید!

توسط این پکیج می توانید علاوه بر دیتابیس از اطلاعات محاسبه شده و از چارت و غیره هم خروجی پی دی اف تهیه کنید! اگر لاراول کار هستید و به کارهای خلاقانه هم عادت دارید این پکیج می تواند هم شما را سرگرم کند و هم کارهای بسیار کاربردی را در لاراول پیاده سازی کند.

یکی از خوبی های این پکیج در مقایسه با اغلب پکیج پی دی اف گیری در این است که شما در هر بار پی دی اف گیری می توانید تنظیمات مربوط به صفحه و اینکه پکیج برای دانلود کاربر ارسال شود و یا بر روی سرور ذخیره شود را به برنامه گوشزد کنید!

مثل همیشه این پکیج هم توسط کامپوزر قابل نصب است و می توانید توسط تکه کد زیر آن را در فایل جی سون کامپوزر خود اضافه کنید

۲- پکیج مناسب برای ساختن لینک های دوست جستجوگرها eloquent-sluggable

پکیج سئو برای لاراول

همه ما می دانیم که سئو یکی از اجزای جدا ناشدنی در طراحی سایت و برنامه نویسی وب سایت است بنابراین چگونه می توان یک وب سایت را با کمترین زحمت و زمان بهینه سازی کرد؟

اگرچه بخشی از بهینه سازی وب سایت مربوط به قالب و المان های داخلی است که کمتر با برنامه نویسی وب مناسبت دارد ولی بخشی از آن هم مربوط به برنامه نویس است، یکی از این بخش ها که اتفاقا مهم هم هست مربوط به چگونگی لینک سازی نوشته ها و آدرس های داخلی است به نحوی که با استانداردهای گوگل و سایر جستجوگرها یکسان بوده و یا حداقل به استانداردهای روز دنیا نزدیک باشد.

لینک زیر را در نظر بگیرید

blog.rasadata.ir/?1222243

و با لینک زیر مقایسه کنید

blog.rasadata.ir/web-design-in-laravel

در برنامه نویسی وب سایت معمولا برای هر برگه یا نوشته یک فیلدی در جدول مربوطه ایجاد می کنیم به نام فیلد slug که از عنوان مربوط به نوشته فاصله ها را حذف کرده و به جای آن از خط فاصله (-) استفاده می کنیم و به این صورت slug مربوطه برای آن نوشته را ایجاد می کنیم.

پکیج لاراولی eloquent-sluggable همین کار را به صورت پیشرفته تر برای ما انجام می دهد، شما بعد از نصب این پکیج کافی است در مدل های خودتان کلاس slug را use کنید و فیلدی را به این کلاس معرفی کنید بعد از آن این پلاگین کل کارها را برای شما انجام خواهد داد.

مثال زیر نحوه استفاده از این پکیج لاراولی را نمایش می دهد.

پکیج سئو با مثال

۳- کار با تصاویر در لاراول/image

کار با تصاویر در لاراول

اگر در لاراول می خواهید با تصاویر کار کنید فکر نمی کنم بتوانید پکیجی مناسبتر از اینتر ونشن ایمیج پیدا کنید! توسط این پکیج می توانید تصاویر خود را بدون از دست دادن کیفیت کوچک و بزرگ کنید آنها را crop کنید و هر کاری که ممکن است بخواهید با تصاویر انجام دهید را می توانید با این پکیج ویژه تصویر انجام دهید. این پکیج واقعا قدرتمند است و همانطور که می دانید این پکیج فقط مخصوص لاراول نیست ولی در لاراول به راحتی آب خوردن می توان با تصاویر کار کرد.سرعت فوق العاده این پکیج با توجه به کاربردهای فراوانی که دارد به عقیده من نقطه قوت آن محسوب می شود.

البته اگر کار با تصویر شما فقط ایجاد تصاویر بندانگشتی است اصلا به سنگین کردن کدهایتان نمی ارزد که بخواهید یک پکیج جدا نصب کنید ولی اگر می خواهید چند کار را با تصاویر در پروژه خود انجام دهید این پکیج به نظر من اولین و بهترین پیشنهاد خواهد بود.

مثال کار با تصاویر در لاراول

در ذیل اسلایدهایی را از اسلایدر شیر برای شما آماده کرده ایم امیدوارم از این پکیج ها لذت ببرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.