پروژه های لاراولی رسا دیتا

پروژه های لاراولی رسا دیتا

در این پست می خوام چند تا از پروژه هایی که با فریم ورک لاراول طراحی شده رو بهتون معرفی کنم! البته ناگفته نماند که این پروژه ها به دست توانمند بچه های برنامه نویس شرکت طراحی سایت رسا دیتا پیاده سازی شده است.

پروژه اول یک وب سایت بیمه ای هست که به خواسته ی کارفرمای این کار باید به صورت بسیار ساده طراحی می شد و حق هم داشتند چون این وب سایت قرار هستش که مورد استفاده کسانی باشه که اطلاعات خیلی زیادی رو از اینترنت ندارند!

در این پست می خوام چند تا از پروژه هایی که با فریم ورک لاراول طراحی شده رو بهتون معرفی کنم! البته ناگفته نماند که این پروژه ها به دست توانمند بچه های برنامه نویس شرکت طراحی سایت رسا دیتا پیاده سازی شده است.

پروژه اول یک وب سایت بیمه ای هست که به خواسته ی کارفرمای این کار باید به صورت بسیار ساده طراحی می شد و حق هم داشتند چون این وب سایت قرار هستش که مورد استفاده کسانی باشه که اطلاعات خیلی زیادی رو از اینترنت ندارند!

طراحی سایت بیمه ای با لاراول

در حالت کلی اگه بخوام از این پروژه صحبت کنم باید بگم که این پروژه به این صورت کار می کنه!

  • ثبت اطلاعات بیمه ای مورد درخواست بازدید کننده
  • ارسال آن مورد به کارگزاران بیمه ای همان شهرستان که در سایت ثبت شده و دارای پنل هستن
  • ثبت قیمت از سوی کارگزاران بیمه
  • ارسال ایمیل به درخواست دهنده بیمه که بیاد قیمت هارو نگاه کنه
  • بازدید از قیمت ها توسط کد رهگیری ای که موقع ثبت فرم تولید شده بود
  • در نهایت انتخاب یک بیمه و واریز وجه مربوطه و ارسال مشخصات بیمه گر به کارگزار بیمه ای مربوطه
  • ارسال اس ام اس  به کارگزار بیمه ای که وجه مربوطه به زودی به حساب شماره ( قبلا در سایت ثبت شده است)واریز خواهد شد
  • ارسال شماره کارت به همراه مبلغ بعد از کسر کارمزد سایت برای مدیر وب سایت
  • ثبت تراکنش ها و درآمد های وب سایت در سیستم حسابداری پنل مدیر وب سایت

در حالت کلی  از این امکانات  می شه  به عنوان امکانات اصلی وب سایت نام ببریم.

همونطور که قبلا هم عرض کردم این پروژه با فریم ورک منظم و شیرین لاراول نوشته شده است!

مشاهده وب سایت بیمه ای

و اما پروژه دوم لاراولی رسا دیتا:

طراحی سایت با لاراول

این پروژه خیلی سخت ، حساس و زمانبر بود!پروژه درگاه پرداخت پرداختی ها! پروژه درگاه پرداخت به سفارش کارفرمای ما باید با فریم ورک لاراول پیاده سازی می شد البته من خودم خیلی دوست داشتم که با yii و یا entity کار کنیم ولی همونطور که گفتم کارفرما این پیشنهاد رو داد و ما هم طبیعتا مشتری مدار هستیم:)  ( البته ناکفته نماند که کارفرماهای مربوط به این پروژه خودشون فعالیت برنامه نویسی و وب داشتن و از این نظر شانس آورده بودیم که کارفرما خودش در جریان کار قرار داره و نیازی نیست که همه چیز هی توضیح داده بشه).

هدف از این پروژه همونطور که از اسم اون پیداست مسلما ارائه درگاه واسط بانکی بود ولی با امکانات و آپشن های پیشرفته تر از اونچیزی که تا الان از درگاه های پرداخت انتظار داشتیم!

البته باز هم ناگفته نمونه که این پروژه هنوز در مرحله اجرا هست و همکاران دارن کار می کنن ولی باز توضیح مختصری از اون در اینجا خالی از لطف نیست البته مسلما توضیح تکمیلی به دلایلی که خود شما در جریان هستید امکانپذیر نیست و ما برنامه نویس ها بر عکس دکترها ، وکیل ها و چند تا شغل حساس دیگه واقعا رازنگه دار و مورد اطمینان هستیم 🙂 {یک شوخی (ترسیدم بعدا شرً بشه)}

در پروژه اول من خودم لاراول اولی بودم ولی در این پروژه می شه گفت که قبلش لاراول در من و من در لاراول جا افتاده بودیم!

همونطور که می دونید بحث امنیت در درگاه ها خیلی خیلی مهمتر از مبحث های دیگه است به همین خاطر در تیم پروژه ای ما ۴نفر برنامه نویس کار می کردن که دو تا از اونها که لاراول کار حرفه ای بودن نصف زمان کاری خودشون رو به ریچک کردن کدها و دی باگ کردن می گذروندن به همین خاطر پروژه از حد زمانی خودش فراتر رفت و هم روی اعصاب ما بود و هم روی اعصاب کارفرما ولی خودتون که می دونید ، توی این زمینه ها کم کاری کردن باعث می شه که بعدها دردسرهای عظیمی به طرف آدم بیاد مخصوصا وقتی که از جانب یک شرکت دارید کار می کنید و شخص نیستید که براتون راحتتر باشه که زیر تعهدات خودتون بزنید!

با اینکه من خودم خیلی از لاراول و سرعت کد نویسی و زیبایی و نظم کدهای اون خودشم اومد ولی در نهایت خیلی جاها آدم حسرت بعضی از فریم ورک هارو می خوره یک مثال بزنم براتون!

قیمت دسترسی به حساب هارو که کار می کردیم بعد از اتمام کدنویسی و دی باگ کردن نهایی من جای سرعت رو توی اجرا خالی می دیدم! البته این مسئله شاید برای فردی که تا حالا با phalcon کار نکرده زیاد مشهود نباشه ولی اگه تجربه کار با فریم ورک فالکون رو داشته باشید می بینید که سرعت زمین تا زیر زمین متفاوته با لاراول!البته در هر صورت من لاراول رو به عنوان یک فریم ورکی که می شه روش حساب کرد قبول کردم و با بررسی هایی که انجام دادم دیدم که می شه خیلی از پروژه های حتی پیشرفته رو توی اون پیاده سازی کرد!

اگه می خواید نمونه پروژه درگاه رو ببینید پیشنهاد می دم که از آدرس وب سایت درگاه پرداخت پرداختی ها استفاده کنید و حتما ازش استفاده کرده و نظرات و پیشنهادات خودتون رو به غیر از انتقاد کامنت کنید!

چند پروژه هم با لاراول و FoelPHP در دست طراحی داریم که بعد از اتمام پروژه حتما زیر همین خط اضافه خواهم کرد!

دسته بندی آموزش لاراول

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.