اینیسپک کردن

ویرایش سریع کدهای سی اس اس و اچ تی ام ال

در این آموزش می خواهیم در مورد نحوه ویرایش سریع کدهای سی اس اس و اچ تی ام ال را بگوییم. فایرباگ بیشتر مورد توجه کسانی است که در زمینه طراحی وب سایت و cms کار میکنند چون میتوانند به آسانی مشکلات وب سایت را پیدا کنند و آن ها را رفع کنند.
ویرایش سریع کدهای سی اس اس
فایرباگ همانگونه که از نامش پیداست مخصوص مرورگر فایرفاکس است . البته برای مرورگر های دیگر هم این امکان وجود دارد اما از لحاظ کارایی هیچگاه به اندازه فایرباگ کارآمد نیستند.

امروزه در ورژن های بالاتر فایرفاکس، فایرباگ به صورت پیش فرض وجود دارد اما اگر در مرورگر شما این امکان نیست می توانید به آسانی از قسمت Get Add-ons فایرباگ را نصب کنید و برای وارد شدن به پنل فایرباگ کافیست کلیک راست کرده و گزینه inspect element را انتخاب کنید و یا از کیبورد f12 را بزنید.

شما میتوانید برای استفاده از فایر باگ در صفحه جداگانه در قسمت بالا سمت راست پنل فایرباگ روی ایکون نمایش در صفحه جداگانه کلیک کنید. شما تنها در فایرباگ می توانید محل کد را پیدا کنید و نمی توانید تغییرات داره شده در فایر باگ را ذخیره کنید به این مورد هم توجه داشته باشید که پس از ریلود کردن صفحه همه تغییرات حذف می شوند.

آموزش طراحی سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.