WordPressLogo

درونریزی در وردپرس

موقعی که قالب وردپرس دانلود و یا خریداری می کنید. در کنار بسیاری از قالب های معتبر شما فایل های دیگری هم میبینید که برای آموزش دادن قالب و دیگر امکانات قالب است . در میان فایل ها، فایلی با پسوند xml مشاهده می کنید این فایل برای درونریزی ( import ) کردن فایل ها است . درونریزی یعنی جایگزاری محتوای وب سایت که ازز قبل آماده شده است . شما به کمک درونریزی کردن فایل xml میتوانید دسته ها، فهرست، نوشته و برگه ها را که از قبل فایل xml آن برونریزی شده است را به وردپرس خود اضافه  کنید.

درونریزی بیشتر برای وب سایت هایی به کار می رود که صفحه ساز آنها شرت کد باشد . شما در این گونه قالب ها میتوانید با درونریزی کردن فایل صفحه اول و یا دیگر صفحات وردپرس خود را به صورت آماده داشته باشید.

برای درونریزی در وردپرس ابتدا باید فایل XML را داشته باشید. سپس در کنترل پنل وردپرستان از گزینه ابزارها ( tools ) به گزینه درونریزی ( import ) بروید و از صفحه باز شده روی گزینه wordpress کلیک کنید . اگر برای اولین بار است که می خواهید درونریزی کنید بعد ار کلیک بر روی wordpress به صفحه افزودن افزونه ها منتقل می شوید شما باید افزونه ای که در آن جا مشاهده می کنید را نصب کنید .

آموزش درون ریزی در وردپرس

سپس شما به صفحه مورد نظر منتقل می شوید شما میتوانید فایل xml مورد نظر را از آنجا آپلود کنید . و پس از جایگزاری فایل ها توسط وردپرس شما میتوانید به قسمت برگه ها و هر قسمتی فایل های آنها درونریزی شده بروید و کارهای خود را انجام دهید.

شما می توانید برعکس انچه در بالا گفته شد انجام دهید یعنی فایل هایی که در وردپرس دارید را برون بری ( export ) کنید. در این صورت وردپرس به شما فایل با پسوند xml خواهد داد که در موقع نیاز می توانید آن را درونریزی کنید.

شما باید توجه داشته باشید که عکس ها و ویدیو ها و بیشتر فایل ها برون بری نمی شوند . در هنگام برون بری به توضیحات داده شده در مورد برون بری در وردپرس توجه کنید .

البته تنها راه درونریزی و برون بری آنچه در بالا گفته شد نیست. راه های زیادی وجود دارد . به طور مثال شما میتوانید با استفاده از افزونه WP All Import این عمل را انجام دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.