آموزش پی اچ پیphp

دانلود کتاب آموزش پی اچ پی php

دانلود کتاب آموزش پی اچ پی php

همانطور که می دانید پی اچ پی یک زبان اسکریپت نویسی تحت وب سایت به این صورت که شما می توانید برنامه ها و ایده های خود را در دنیای اینترنت پیاده سازی کنید!

ولی اساسا php به چه دردی می خورد؟تصور کنید شما می خواهید یک برنامه تحت وب طراحی کنید که اطلاعات یک بادیدکننده را می گیرد و در وب سایت ( پایگاه داده) ذخیره سازی می کند و بازدیدکننده از آن به بعد تبدیل به کاربر وب سایت می شود و می تواند در وب سایت ورود کرده و کارهای مختلفی را انجام دهد برای ذخیره سازی اطلاعات کاربر در پایگاه داده حتما نیاز به یک زبان اسکریپت نویسی تحت سرور مانند پی اچ پی php داریم که بتوانیم اطلاعات کاربر را در هاست خود ذخیره سازی کنیم ولی در این بین html به چه درد ما می خورد؟ اچ تی ام ال را در این بین می توان به ظاهری که شما در حال دیدن آن در هنگام پر کردن فرم مربوط دانست یعنی کاربر شما از طریق کدهای اچ تی ام ال اطلاعات را به پی اچ پی ارسال می کند ( بدون اینکه بداند فقط هدف کاربر ثبت نام است) و php کدها را گرفته و بعد از بازبینی در پایگاه داده هاست شما ذخیره سازی می کند!

دانلود آموزش پی اچ پی php

شاید شما هم شنیده باشید که امنیت پی اچ پی به نسبت ASP.net کمتر است و امنیت پایینی دارد ولی باید بگویم که اصلا اینگونه نیست پی اچ پی به صورت کلی یک زبان تحت وب همه کاره است و به راحتی می توان این مسئله مربوط به امنیت را رد کرد! چرا؟

به چندین دلیل :

دلیل اول اینکه هیچ شخصی نمی تواند ادعا کند که حتی برای چند بار کم به اینترنت وصل شده است و فیسبوک را ندیده است! شاید بگویید که چه ربطی داشت!ه! ربطش به این است که فیسبوک با پی اچ پی نوشته شده است و اگر امنیت پی اچ پی پایین بود هیچگاه نمی شد چنین وب سایتی را همیشه آنلاین نگه داشت!

کتاب پی دی اف آموزش پی اچ پی php pdf

البته در مسئله امنیت هم فرق چندانی بین زبان های تحت وب نیست و بیشتر مسئله به خود شما بازمی گردد یعنی اگر شما با زبانی برنامه نویسی کنید که خدای امنیت است ولی نتوانید از توابع مربوطه به درستی استفاده کنید مسلما وب سایت شما دوام چندانی نخواهد داشت و اگر با بدترین زبان هم برنامه نویسی کنید ولی حرفه ای وب باشید بدون شک موفق خواهید بود!اگر یک ماشین فراری را دست یک آدم ناشی بدهید شاید نتواند بیش از ۸۰ کیلومتر در ساعت سرعت برود و شاید در عرض نیم ساعت کل ماشین را به آتش بکشد ولی اگر حتی پیکان دست شوماخر عزیز باشد(درگذشته-چون الان نمی تواند رانندگی کند) خواهید دید که با پیکان چه لایی هایی خواهد کشید!

از بحث منحرف نشویم! به نظرم قانع شده باشید! آموزش پی اچ پی php

از طریق لینک زیر می توانید کتاب یا همان pdf مربوط به آموزش پی اچ پی را دانلود کنید

دانلود کتاب الکترونیکی آموزش پی اچ پی php

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.