فونت آیکن وردپرس

اضافه کردن فونت آیکون به وردپرس

فونت آیکون نوعی تصاویر ویکتور است که در قالب فونت به کار می رود. شما برای استفاده از فونت آیکون نیازی به تغییرات در قالب و یا کد های وردپرس ندارید و به راحتی می توانید با نصب افزونه این کار را انجام دهید.

قرار دادن فونت آیکن در وردپرس

ابتدا قبل از آموزش کار با افزونه، آن را معرفی میکنم:

ما برای استفاده از فونت آکون در وردپرس نیاز به دو افزونه داریم. یکی برای استفاده فونت در متن ها و نوشته ها و دیگری برای استفاده در منوی وب سایت.

1) ابتدا افزونه Font Awesome را از مخزن وردپرس دانلود کنید و سپس آن را نصب کنید. برای استفاده از فونت آیکون باید نام تمامی آیکون هایی که میتوانید با استفاده از این افزونه به کار ببرید را بدانید. برای این کار ابتدا به وب سایت Font Awesome رفته و روی فونت آیکونی که می خواهید استفاده کنید کلیک کنید . از صفحه باز شده شما میتوانید نام و کد html آن را ببینید. برای مثال شما برای استفاده از “آیکون مداد” از کد زیر استفاده کنید.

و برای فونت آیکون در نوشته یا برگه میتوانید از کد html آن استفاده کنید.

نام class نام آیکون انتخوابی شما می باشد

2) برای استفاده از فونت آیکون در منوی وب سایت به افزونه  Font Awesome Menus احتیاج دارید که شما میتوانید از مخزن وردپرس دانلود کنید.

برای استفاده از فونت آیکون در منوی وب سایت شما ابتدا باید در تنظیمات فهرست ها از بالای صفحه سمت چپ وارد تنظیمات صفحه شوید و تیک گزینه کلاس css را در آنجا فعال کنید. بعدا روی هر کدام از منوهایی که می خواهید فونت آیکون بگزارید کلیک کنید و در قسمت css class کد مربوطه را وارد کنید.

اضافه کردن فونت آیکون به وردپرس به اتمام رسیده است و شما با ذخیره کردن منو و یا متن و … میتوانید آیکون های خود را مشاهده کنید.

البته افزونه های زیادی برای اضافه کردن فونت آیکون به وردپرس هستند که من فقط اسم آنها را در اینجا معرفی می کنم و توضیحات خلاصه ای در مورد آنها می دهم.

– GENERICONS :

شما می توانید افزونه Gernicon’d را از مخزن وردپرس دانلود کنید. برای استفاده شما میتوانیداز کد میانبر یا کد html در نوشته یا مطالب خود استفاده کنید.

– WE LOVE ICON FONTS :

شما برای استفاده باید به وب سایت WE LOVE ICON FONTS مراجعه کنید و بر روی آیکون مورد نظر کلییک کنید. سپس این وب سایت به شما کد css میدهد که باید به فایل استایل خود قرار دهید، سپس میتوانید از نام آیکن برای نام کلاس تگ html در سایت خود استفاده کنید. برای توضیحات تکمیلی با وب سایت WE LOVE ICON FONTS مراجعه کنید.

– ICON MOON :

وب سایت ICON MOON دارای مجموع فنت های رایگان و پولی است که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. شما بعد از انتخواب فونت آیکون مورد نظر می توانید آن را دانلود کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.