آموزش ری اکت جی اس react-js

آموزش ری اکت جی اس reactjs

آموزش ری اکت جی اس reactjs

همانطور که می دانید کتابخانه های جاوااسکریپت پیشرفت های قابل توجهی را در طی سه سال گذشته تا به الان داشته اند و این پیشرفت ها بسیار قابل تامل است به صورتی که کم کم این مسیر به طرف حذف زبان های اسکریپت نویسی تحت وب مانند پی اچ پی و ای اس پی کج شده است و امروز هم اگر کسی آشنایی کامل با این کتابخانه ها را داشته باشد و قدرت کار با MongoDb را داشته باشد به هیچ عنوان نیازی به زبان های تحت سرور نخواهد داشت.

این مسئله شاید از جهاتی برای خیلی از ما زنگ خطر باشد ولی باید همیشه سرورها را هم در نظر داشته باشید و مطمئنا همه می دانیم که زبان های تحت سرور چه فشاری را بر سرورها وارد می کنند و پردازش هایی که سرور مجبور است برای کتابخانه های بر پایه جاوا اسکریپت انجام دهد دارای وسعت بسیار کم است و به جرات می توان گفت که ۹۰% این کتابخانه ها به خاطر ClientBase بودن و کامپایل شدن توسط خود مرورگر ها فشاری را بر سرور مرکزی وارد نمی کنند و این می تواند در سرعت لود سایت شما و کاربرانی که سرور شما به صورت همزمان جوابگو خواهد بود را افزایش دهد.

ری اکت جی اس چیست reactJs

reactJs ری اکت جی اس چیست؟

این موضوع بسیار مهم است که ما ابتدا بدانیم که ری اکت جی اس چیست و اصولا چه کاری را می خواهد انجام دهد!

ری اکت جی اس یک کتابخانه تحت جاوااسکریپت است و می تواند کارهای مربوط به آدرس دهی صفحات شما را کنترل کند و شما می توانید از طریق همین یک امکان قالب های وب سایت های تک صفحه ای SinglePage را ایجاد کنید.به گونه ای می توان ReactJs را یک رقیب بسیار جدی برای AngularJs قلمداد کرد.

ری اکت جی اس یا انگولار جی اس reactJs

بهتر است بدانیم که ری اکت جی اس توسط شرکت فیس بوک و انگولار جی اس توسط شرکت گوگل پشتیبانی می شوند و این مسئله می تواند نشان دهنده وسعت و جدییت این کتابخانه ها باشد.

ری اکت یک کتابخانه مدرن تر و آسانتر و جمع و جورتر به نسبت انگولار است ولی انگولار جی اس از مباحث بیشتری به نسبت ری اکت جی اس پشتیبانی می کند و ReactJs عمر جدانی نداشته و در نیمه اول سال ۲۰۱۶ به نسخه پایدار رسیده است.

توسط این لینک می توانید صفحه ری اکت جی اس را در گیت هاب مشاهده کنید

برای ورود به سایت ری اکت جی اس روی این لینک کلیک کنید

دانلود آموزش ری اکت جی اس ReactJs مجموعه لاراکست laraCast